توصیه هایی برای مهاجرت

1.قبل از سفر در مورد کشور مورد نظر خوب مطالعه کنید.در مورد فرهنگ،مردم، اب و هوا، وضعیت کارو درامد اطلاعات داشته باشید.

2.خرید بلیط از قسمتهای مهم برنامه شماست. خوب بگردید تا بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

3.در مورد شرایط ویزا خوب تحقیق کنید، مثلا بیشتر افرادی که برای ویزای امریکا اپلای می کنند ، پروسه کلیرنس دارندکه گاها ماهها طول میکشه و باعث ایجاد مشکل برای فرد میشه.

4.خودتون رو برای جدایی طولانی مدت اماده کنید. شما نمیدونید چی در انتظار شماست ،پس فکر دیدار با خانواده رو در سال های اول سفر از ذهن بیرون کنید.

5.این باور رو داشته باشید که پنج سال اول زندگی سخت خواهد بود.سختی میکشید، بی پولی، گاها بیکاری و شوک فرهنگی، غم غربت و دوری و تنهایی کافیه تا شما افسرده بشید ،پس خودتون رو اماده کنید.

6.اماده کار در مشاغل نامربوط به رشته تحصیلی(خصوصا افراد مهاجر به کانادایا افراد با اقامت لاتاری در امریکا)باشید.

7.باور داشته باشید که شمادر کشور جدید تنها خواهید بود و همه مشکلات و سختی هارا به تنهایی گذرانده و کمک حالی ندارید. هرگز به امید پسر خاله ی مامان و دایی بابا و دوست همسایه مهاجرت نکنید. اگر کسی هم در کشور جدید کمکی به شما کرد این یعنی لطف خدا شامل حال شما شده است.

8.در کشور جدید، هم وطنان شما یعنی افرادی که با شما یک وجه مشترک دارند، ایران! لطفا باور کنید که اینجا ایران نیست و الزامی برای رعایت قوانین کشور ایران وجود ندارد. پس لطفا خودتان را درگیر حاشیه هایی مثل :وا ببین دختر ایرانیه ولی چه جلف لباس پوشیده، این دوتارو هنوز عقد نکردن باهم زندگی میکنن، دوروزه اومده اینجا اصلا فارسی حرف نمیزنه و... نکنید.

9.سعی کنید تا می توانید از کلونی ایرانی ها جدا شوید. علت :زبانتان تقویت میشود، با فرهنگ کشور بیشتر اشنا می شوید.، اشنا پیدا می کنید که شاید روزی به کارتان اید و از خاله زنکی ها راحت می شوید!!

10.قبل از سفر به این باور برسید که به مدینه فاضله نمی روید. در هر کشوری ، ولو با رنکینگ یک در دنیا، شما گاها بی نظمی، قانون شکنی و پارتی بازی خواهید دید. هیج جای دنیا ایده ال نیست و شما سعی کرده اید بهترین را انتخاب کنید.

11.ه همه کشورها، ملیت ها، نژادها، ادیان و فرهنگ ها احترام بگذارید.نژاد پرست نباشید. سعی کنید از بحث های مذهبی و نژادی اجتناب کنید. باور کنید به نفع خودتان است.

12.سفیر خوبی برای ایران باشید. برخلاف تصور ما، اطلاعات مردم بسیاری از کشورها از دنیا بسیار اندک است. پس سعی کنیم با اخلاق و منش خوب، کشورمان را درست به دنیا معرفی کنیم.

13.هیچ کس در دانشگاه یا محل کار شما رقیبتان نیست! برخلاف ایران،،کشورهایی مانند امریکا شایسته سالاری حاکم است و شما اگر فرد شایسته ای باشید موفق خواهید شد، پس تمرکز کنید، تلاش کنید و زحمت بکشید.

((از وبلاگ من و خاطرات خارجه))

/ 1 نظر / 43 بازدید